• محمد فرجی مهماندار، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی پرند
  • دوره آموزشی Oracle
  • سردر ورودی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
  • دانشکده فناوری اطلاعات ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
عضويت سريع
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 
نظرسنجی
نظر شما در مورد سایت؟
خوب
خیلی خوب
متوسط
بدوبسايت رسمي مهندس محمد فرجي مهماندار: مقالات

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

هدف ار اين مقاله ها ارايه يك روش فشرده سازي بر روي داده هاي ذخيره شده بر روي يك ساختار درخت مي باشد.

تاكنون الگوريتم هاي زيادي براي توليد درختان kتايي باتعداد گره هاي ثابت ارائه شده است. هركدام از اين الگوريتم ها ، درختان kتايي را باروش خاصي بصورت يك دنباله كدگذاري كرده وسپس اين دنباله ها را توليد مي كنند. الگوريتم هاي توليد، درخت متناظر با اين دنباله ها را با ترتيب هاي متفاوتي توليد مي كنند. در اين مقاله ها بر اساس يك تكنيك خاص پيمايش درخت كدگذاري شده و داده هاي آن در يك فايل ذخيره ميگردد ولذا دو فايل متن به جاي يك درخت با لينك هاي مربوطه فرستاده مي شود.

در اين روش گره ها و يا يال هاي درخت بر اساس يك روش از پيش تعريف شده برچسب گذاري مي شوند، سپس با استفاده از يكي از روش هاي پيمايش درخت (پيش ترتيبپس ترتيب وميان ترتيب كه مخصوص دودويي است)، درخت پيمايش مي شود و اين اطلاعات بصورت يك دنباله ليست مي گردد. دنباله هاي توليد شده يك رابطه يك به يك با درختان دارند و هر دنباله بيانگر يك درخت منحصر به فرد مي باشد و به صورت رشتة بيتييا رشته عددي مي توانند باشند. منحصر به فرد بودن نمايش و قابليت تبديل دنباله به درخت شرايط لازم براي قابل قبول بودن دنباله مي باشد علاوه بر آن طول دنباله ها و كارايي الگوريتم توليد آنها از نكات اصلي در نمايش درخت ها بوسيله دنباله ها مي باشد.

توضيح در مورد ابعاد مختلف موضوع مقاله :

بخش بندی هدفی خاص در تصاویر است و از جمله موضوعات بسیار جذاب و پرطرفدار در حوزة پردازش هوشمند تصویر است.

امروزه با پيشرفت روز افزون علم پزشکي و استفاده از عکس‌برداري ديجيتالي براي چشم‌پزشکي امکان پردازش تصاوير شبکيه‌اي را جهت کمک به تشخيص و درمان باليني فراهم آورده است. تحليل تصوير عمقي به طرز قابل ملاحظه‌اي ارزش تشخيصي اين تصاوير را بهبود مي‌بخشد. در واقع، با ظهور ابزارهاي تصويربرداري چشمي بهتر و ارزان ، بهمراه رشد سريع نرم‌افزار مناسب جهت تشخيص بيماران در معرض خطر گسترش AMDو همچنين کاهش هزينه‌ها و افزايش قدرت محاسباتي رايانه‌ها، يک سيستم تحليل پيشرفته و مقرون‌به‌صرفه از تصوير شبکيه‌اي مي‌تواند جهت کمک به تشخيص کاراتر چشم‌پزشکان توسعه‌داده شود.

يک چنين سيستمي بايد قادر باشد تا علائم اولية بيماري شبکيه‌اي پيش‌زمينه را شناسايي کند و تشخيص عيني مبتني بر معيارهايي که توسط چشم‌پزشکان تعريف مي‌شود، را فراهم آورد. انتظار مي‌رود که سيستم پيشنهادي نه‌تنها توانايي و بهره‌وري چشم‌پزشکان را در طول بررسي افزايش مي‌دهد بلکه يک ابزار خودکار براي تحت‌نظرقراردادن گستردة بیمارانAMDفراهم مي‌آورد.

سلولهاي مرده درون‌شبکيه‌اي  يک علامت قابل مشاهدة AMDو نيز يک نشانه براي حضور ورم شبکيه‌اي همزيست  در ناحيه ماکولا است. چنانچه در منطقة زردرنگ شبکيه (ماکولا) سلولهاي مرده و ورم  و ترشحات   حضور يابند، دليل اصلي ازدست‌دادن بينايي به شکل غيرتکثيرشوندة  AMDهستند. سلولهاي مرده و ورم و ترشحات شبکيه‌اي در منطقة مرکزي علائم باليني هستند که بطور نزديکي با ازدست‌دادنِ بينايي در ارتباطند. ترشحات با وصله‌هاي خرابي رگي بهمراه تراوش متصور ‌شوند و معمولاً همانند وصله‌هايي با فاصله‌هاي زردرنگ تصادفي که اندازه و شکلشان متغير است، نشان داده مي‌شوند [16]. در واقع، اندازه و توزيع ترشحات هميشه در طول پيشرفت بيماري تغيير مي‌کنند. در اين کار تحقيقي، ما بر مشاهدة ترشحات در ناحيه ماکولا بعنوان نشانة اوليه تمرکز کرده‌ايم زيرا اين محتمل است که ترشحات جمع‌شونده هميشه با ورم شبکيه متصور مي‌شوند.  برخلاف ورم، ترشحات در عکس‌هاي رنگي شبکيه‌اي بيشتر قابل ديدن هستند. مشاهدة ترشحات در شبکيه در تعداد زيادي از عکس‌هاي گرفته‌شده توسط برنامه‌هاي نظارت‌کننده، که بايست حداقل بصورت سالانه تکرار شوند، در زمان حرفه‌اي گران هستند و امکان خطاي انساني در آن وجود دارد. هدف اصلي تحقيق و رسيدگي توضيح‌داده‌شده در اين کار ارائة روش‌هاي جديد براي دسته‌بندي و مشاهدة سلول هاي مردهء لکه زرد  در تصاوير اتوفلورسنس شبکيه‌اي از برنامه‌هاي مشاهدة غيرتکثيرشونده AMDاست.

نقطة کور  منطقه ورود و خروج رگ‌هاي خوني و اعصاب بينايي به شبکيه است. لکه زرد مرکز بينايي ميباشد و موضع‌يابي و قطعه‌بندي آن يک امر مهم در سيستم تحليل خودکار تصاوير شبکيه‌اي است. در واقع، موضع‌يابي لکه زرد بعنوان يک پيش‌شرط براي مراحل بعدي در اغلب الگوريتم‌هاي بکارگرفته‌شده براي شناسايي ساختارهاي تشريحي و آسيب‌شناسي‌ها در تصاوير شبکيه‌اي موردنياز است. از آنجايي که موضع‌يابي لکه زرد نيز جهت شناسايي سلولهای مرده امري فوق‌العاده ضروري است، هدف ديگر، توسعة يک تکنيک براي قطعه‌بندي و موضع‌يابي لکه زرد و همچنين ارائه تحليلي بر روي نتايج حاصله مي‌باشد .

Design by GreenSkin.ir